Ogrodzenia betonowe - gdzie się sprawdzają?
Współczesne projekty ogrodzeń, oprócz funkcji estetycznej zaczęły coraz częściej spełniać także zadania gwarantujące odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Zarówno jakość materiału, z którego obecnie ogrodzenia są produkowane, jak i sposób łączeń poszczególnych elementów spełniają coraz wyższe normy. Nie zawsze jednak istnieje potrzeba, żeby inwestować w najdroższe i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Warto jednak zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy w kwestii optymalnego doboru ogrodzenia.
Estetyka wykonania
W większości przypadków podczas zakupu ogrodzenia klient zwraca uwagę na jego aspekt i walory wizualne. Podstawą są przęsła wykonane z trwałego, łatwego w utrzymaniu czystości i ewentualnym przemalowaniu czy odświeżeniu tworzywa, często też efektownie wykonane. Kolorystyka ogrodzeń powinna z założenia mieć punkty wspólne z krajobrazem, w którym będzie funkcjonować, bądź też z samym kolorem elewacji budynku, choć nie jest to regułą. Coraz częściej podstawą do ustalenia koloru przęseł jest inwencja własna klienta.
Nowatorskie podejście wykorzystujące “stare” materiały
Częstym budulcem ogrodzeń są, oprócz metalowych, także przęsła drewniane. Wymagają one specjalistycznej opieki pod kątem zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi oraz blaknięciem, stąd też co jakiś czas konieczne jest pokrycie ich powierzchni preparatami ochronnymi do drewna.
Drugą, coraz częściej pojawiającą się opcją, są ogrodzenia betonowe. Mogą nie kojarzyć się zbyt pozytywnie, gdyż beton nie jest materiałem, który jako pierwszy przychodzi na myśl, gdy mówimy o estetyce wykończenia, niemniej jednak pełni on wiele, dzięki którym, można go dowolnie modyfikować jako materiał. Z powodzeniem można go formować. Struktura betonu przypomina kamień, ma także bardzo pożądane właściwości wybarwiające, dzięki czemu ogrodzenie może nabrać indywidualnego charakteru bez konieczności odnawiania koloru.